Naar hoofdinhoud

Publicatiedatum: 10-05-2026 om 20:40 uur

Laatste update: 26-05-2026 om 10:07 uur

Inzet GGD BZO bij aankomst repatriëringsvlucht cruisepassagiers 

GGD Brabant-Zuidoost is betrokken bij de opvang van passagiers van cruiseschip de Hondius. Meerdere repatriëringsvluchten repatriëringsvlucht komen aan op Vliegbasis Eindhoven. Dit gebeurt in samenwerking met landelijke partners, zoals het RIVM en de ministeries van VWS en Buitenlandse Zaken.  

Wat doet de GGD?

Medewerkers van de GGD zijn op locatie aanwezig om reizigers op te vangen en uit te leggen wat ze de komende periode te wachten staat. Zij voeren ook een korte gezondheidscheck uit en nemen bloed af om te kijken of iemand op dat moment besmet is

Mensen die uit voorzorg in quarantaine moeten, worden daarbij begeleid door de GGD. Niet iedereen wordt op dezelfde manier opgevangen. Dat hangt af van iemands persoonlijke situatie. Sommige mensen kunnen hun quarantaine veilig thuis doorbrengen. Voor anderen is dit tijdelijk niet mogelijk, bijvoorbeeld omdat zij niet direct naar huis kunnen. Voor hen zijn speciale opvang- en quarantainevoorzieningen ingericht.

Mensen krijgen van de regionale GGD de RIVM-richtlijnen om zich aan te houden. Tijdens de quarantaine houdt de GGD dagelijks contact met deze mensen en wordt hun gezondheid goed gevolgd.

Meer informatie

Het RIVM volgt de situatie rond het hantavirus en deelt actuele informatie en uitleg op hun website. 

Lees actuele informatie – RIVM

Meer weten over het hantavirus

Deel het artikel